Postęp dotarł do wielu dziedzin życia. Nie uniknęła go również kosmetologia. Kolejne mieszanki mają bardziej wyrazisty zapach. Pomagają w określonych przypadkach lub też lepiej nawilżają nasz organizm. Niektóre z nich, znajdą zastosowanie przy leczeniu rozmaitych dolegliwości.
Maść tranowa to na polskim rynku nadal mało znany specyfik. Nazwa nie jest myląca, główny składnik substancji to właśnie tran. Produkt pozwala na odpowiednie nawilżenie skóry. Pomaga również przy odleżynach, o ile posiada właściwy skład. Maść jest stosunkowo tania, charakteryzuje się jednak określonych zapachem. To właśnie on, najczęściej odsuwa nas od tranowego specyfiku. Niesłusznie, możemy go stosować na przykład tylko na noc.

Przy kosmetykach, ważną kwestią jest również prawidłowe użytkowanie. Pozwoli ono na zwiększenie wydajności. Tak na przykład jest z dezodorantami. Jeżeli nałożymy je na zanieczyszczoną skórę (bez uprzedniego nawilżenie w postaci prysznicu), nie uzyskamy zadowalającego efektu.
Użytkować w ten sposób powinniśmy również inne substancje. Prawidłowe używanie perfum, pozwoli na spotęgowanie ich efektu. Jeżeli produkt okaże się bardziej wydajny, zużyjemy mniejszą jego ilość. To pierwszy krok do oszczędności. Ważnych zwłaszcza, gdy korzystamy z tzw. drogich kosmetyków.
Prawidłowe stosowanie to także pełne wykorzystanie właściwości produktu. Przed użyciem zawsze czytajmy sposób dozowania kosmetyku a także przeznaczenie produktu. W ten sposób osiągniemy najlepsze efekty. Unikniemy również rażących pomyłek.